V Sokolově vzniklo nové odběrové místo

21.10.2020


Karlovarský kraj ve spolupráci s Nemocnicí Sokolov zprovoznil nové odběrové místo v regionu. Lidé indikovaní praktickým lékařem či hygieniky k testu na COVID-19 jej budou moci navštívit v Sokolově, v areálu společnosti Sokolovská bytová s.r.o. (ul. Komenského 77) od čtvrtka 22. října 2020.

„Vzhledem k tomu, že v našem kraji stále rychle roste počet nemocných koronavirem, rozhodli jsme se ve spolupráci s Nemocnicí Sokolov otevřít další odběrové místo pro provádění odběrů občanů indikovaných praktickým lékařem či hygieniky k testu na COVID – 19. Vybudování centra budou mít na starosti hasiči z Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje. V provozu bude zatím třikrát týdně. Je to v pořadí šesté místo v kraji, kde lze odběry absolvovat. Chtěl bych tímto moc poděkovat jak sokolovské nemocnici, tak hasičům za spolupráci,“ vysvětlil hejtman Karlovarského kraje Petr Kubis.

Odběrové místo v areálu Sokolovské bytové bude v provozu od pondělí do pátku, vždy od 8.00 do 14.00 hodin. K odběru se lidé v Karlovarském kraji, kterým žádanku na test elektronicky vystavil praktický lékař či pracovník Krajské hygienické stanice, stále objednávají prostřednictvím call centra na telefonní lince 950 380 380. Toto odběrové místo nebude provádět testování pro samoplátce.

„Po dohodě s krajským koordinátorem pro intenzivní péči MUDr. Uhlíkovou a Karlovarským krajem zajistíme nově vzniklé odběrové místo na onemocnění SARS-COV v Sokolově jak personálně, tak provozně. Dohled nad provozem místa bude zajišťovat náměstek ošetřovatelské péče Nemocnice Sokolov Martina Kalendová a hygienický specialista skupiny Penta Hospitals CZ Zlatka Franková,“ doplnil zdravotní ředitel Penta Hospitals CZ MUDr. Jiří Štefan.


Archiv novinek

Stojany na desinfekci

26.11.2020 - Stojany na desinfekci pro bezdotykové použití najdete nově ve vstupních halách naší nemocnice???? Nové pedálové (nášlapné) a bezdotykové stojany na dezinfekci aktuálně doplnily...

Volejbalisti darovali krev a plazmu

20.11.2020 - Volejbalisti VK ČEZ Karlovarsko se v této nelehké době rozhodli podpořit naši nemonici dárcovstvím krve a krevní plazmy. Naše setkání proběhlo v našem novém Dárcovském centru,...

Archiv novinek

Slovenská 545

356 01 Sokolov

IČO: 24747246

skupinové DIČ: CZ699004572  
 

Copyright © 2020 NEMOS NET