1.Policejní odborníci poučili zdravotníky ze Sokolova i Ostrova, jak se chovat v případě útoku

6.3.2020

 

Osvojit si doporučené postupy při případném útoku na sebe, kolegy či pacienty. Lékaři, zdravotní sestry i ostatní personál sokolovské a ostrovské nemocnice absolvovali preventivně-bezpečnostní školení s názvem „Ozbrojený útočník ve zdravotnickém zařízení“. 

Problém bezpečnosti je klíčový pro všechna zdravotnická zařízení. Snahu karlovarských policistů jsme uvítali a jejich rady a doporučení jsme si poslechli se zájmem. Zajímavá pro nás byla například informace o typologii útočníků a především postup, jak se zachovat v okamžiku útoku. Důležité byly také impulsy, díky kterým v praxi identifikujeme potencionálního útočníka ve zdravotnickém zařízení,“ shrnula Markéta Singerová, která je tiskovou mluvčí obou nemocnic.

Policisté z odboru služby pořádkové policie ve spolupráci s oddělením psychologických služeb Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje, kteří školení vedli, reagovali na tragické události v ostravské nemocnici, kdy zde útočník zabil celkem sedm lidí.

Policisté během seminářů předali zdravotníkům mimo jiné informace o doporučených postupech vycházejících z postupu USB (Utíkej, Schovej se, Bojuj),“ uvedla krajská policejní mluvčí Kateřina Krejčí.

Důležitým momentem celé akce byly rady a doporučení na přijetí systémových a technických opatření. „Jednalo se o konkrétní rady, které v případě reálného útoku minimalizují možné škody a usnadní práci složek integrovaného záchranného systému,“ uvedla Kateřina Krejčí. O jaké rady se jedná, nechtěla z pochopitelných důvodů rozvádět.


Archiv novinek

Informace pro návštěvy pacientů s platností od 1.6.2020

29.05.2020 - O režimu návštěv rozhoduje vedení zdravotnického pracoviště dle konkrétních provozních podmínek. Návštěva bude povolena pouze na základě individuální domluvy s pověřeným...

V Nemocnici Sokolov a Ostrov oslavili Mezinárodní den sester

15.05.2020 - Zástupci vedení Nemocnice Sokolov a Ostrov předali květiny a poděkování všem sestrám za náročnou práci u příležitosti Mezinárodního dne sester. Květiny a osobní poděkování...

Archiv novinek

Slovenská 545

356 01 Sokolov

IČO: 24747246

skupinové DIČ: CZ699004572  
 

Copyright © 2020 NEMOS NET