Fyzioterapeutky učily děti jak mít rovná záda

26.11.2019
 
 
Naučit se správně držet tělo, nehrbit se a vyhnout se nepřirozeným zakřivením páteře. Jak na to, radily ve čtvrtek žákům ze 6. sokolovské základní školy fyzioterapeutky ze zdejší nemocnice - Květa Švehlová a Míša Veletová.
 
Jednoduše řečeno jsme dětem vysvětlily zásady zdravého životního stylu. Nejde samozřejmě o výživu, ale fyzioterapii. Zkrátka, proč je dobré cvičit, jak správně sportovat,“ vysvětluje Květa Švehlová.
 
Informace si vyslechli žáci z prvních, druhých a třetích tříd. Podle sokolovských fyzioterapeutek dělají dnešní děti mnoho chyb souvisejících s postavou, trávením volného času a jejich životní styl nebývá správný, situace se zhoršuje především v posledních letech.
 
Tato akce měla svůj smysl. Byla interaktivní, navíc s praktickou ukázkou cviků. Děti neví, jak pečovat o svoje tělo a že mu sezením u počítače škodí. Vím, že o všem přemýšleli a některé i teď radí svým rodičům, co mají dělat,“ uvedla vychovatelka Naděžda Marklová s tím, že úlohou školní družiny je učit děti, jak účelně trávit volný čas a tato akce to naplnila.
 
Vedle praktické ukázky a cvičení děti shlédly i krátký film a nakonec vyplnily pracovní sešit s názvem Vzpřímení a pokřivení, který vydal McKenzie institut. Právě na McKenzie formu fyzioterapie se v Sokolově také soustředí. Jedná se o diagnostický postup, která umožňuje lidem s bolestmi zad rychlejší návrat do aktivního života.
 
Velká většina dětí nedodržuje žádné zásady zdravého života. Mají nadváhu, jsou obézní,“ uvádí vedoucí fyzioterpautka sokolovské nemocnice Alena Červenková.
 
Vše vyplývá ze životního stylu, který děti často vedou. Po příchodu ze školy, kde tráví vyučovací hodinu v lavici, sedí zase u počítače, u tabletu a sport sledují maximálně v televizi. Díky tomu mají ochablé zádové i břišní svaly a začínají se jim hrbit záda.
Podle sokolovských odborníků je důležité vštípit dětem zásadu, kdy si musí samy hlídat vzpřímené držení těla, naučit se rovnat si záda přirozeně.Archiv novinek

Pokyny pro občany při návratu ze zahraničí ke COVID-19

27.02.2020 - ...

V Sokolovské nemocnici vznikne nové Transfuzní dárcovské centrum

13.02.2020 - Nemocnice Sokolov otevře na začátku 2. čtvrtletí letošního roku nové moderní Transfuzní dárcovské centrum. Budovaná transfuzní stanice v nevyužitých prostorách pavilonu C bude...

Archiv novinek

Slovenská 545

356 01 Sokolov

IČO: 24747246

skupinové DIČ: CZ699004572  
 

Copyright © 2020 NEMOS NET