4. Sokolovský pediatrický den přilákal na 140 lékařů a sester do auly sokolovského gymnázia

16.10.2019

Více než 140 hostů z řad odborné i laické veřejnosti se v sobotu 12.10.2019 zúčastnilo 4.ročníku Sokolovského pediatrického dne. Ten organizovali lékaři a sestry z pediatrického oddělení sokolovské nemocnice, kterou provozuje společnost Penta Hospitals CZ. Své referáty zde přednesla zhruba desítka lékařů.

"Ti se ve svých příspěvcích zabývali různými tématy. Například rozdíly v péči o novorozence včera a dnes. Jak řešit problémy s tím, když dítě neustále kašle, nebo jaké jsou moderní trendy v léčbě diabetes mellitus 1.typu. Velice silný byl pak příspěvek o dětské paliativní péči," uvedla tisková mluvčí Nemocnice Sokolov Markéta Singerová.


 
Mezi přednášejícími se objevili lékaři z celých západních Čech - z Fakultní nemocnice Plzeň či Nemocnice U Sv.Jiří, z Rokycan, ale například i z pražského Motola nebo Thomayerovy nemocnice. Jde o největší akci svého druhu v Karlovarském kraji.
"Témata byla letos neskutečně pestrá. Shodli jsme se s kolegy, že spojujícím momentem letošního pediatrického dne byla nejen vysoká odbornost přednášejících, ale především jejich "zapálenost" pro obor, což bylo na přednáškách znát a posluchači v sále to ocenili," uvedla za organizátory zástupkyně primáře pediatrického oddělení sokolovské nemocnice MUDr. Markéta Trejbalová.

„Poděkování za skvěle zorganizovanou akci patří jak našim zdravotníkům, tak našim partnerům a všem účastníkům. Děkujeme také sokolovskému gymnáziu, že nám umožnilo využít jejich prostory,“ doplnila Singerová.


Archiv novinek

Pokyny pro občany při návratu ze zahraničí ke COVID-19

27.02.2020 - ...

V Sokolovské nemocnici vznikne nové Transfuzní dárcovské centrum

13.02.2020 - Nemocnice Sokolov otevře na začátku 2. čtvrtletí letošního roku nové moderní Transfuzní dárcovské centrum. Budovaná transfuzní stanice v nevyužitých prostorách pavilonu C bude...

Archiv novinek

Slovenská 545

356 01 Sokolov

IČO: 24747246

skupinové DIČ: CZ699004572  
 

Copyright © 2020 NEMOS NET