Sokolovská nemocnice opravila budovy za zhruba 5 milionů korun

11.10.2019

Téměř pět milionů korun bez daně investuje letos společnost Penta Hospitals CZ do rekonstrukcí a stavebních úprav různých budov některých oddělení sokolovské nemocnice. Cíl je zpříjemnit zdejším pacientům pobyt a také jim zajistit vyšší komfort při léčbě v největším zdravotnickém zařízení v celém regionu. 

Jedná se například o výměny oken, podlah, opravy fasád a jiné spíše drobné stavební úpravy. Ale také nové šatní skříně a věšáky pro pacienty.

Nepočítá se sem čtyř milionová investice do modernizace lůžkové části chirurgického a interního oddělení, kde je většinovým investorem Karlovarský kraj. Ten je také vlastníkem nemocnice, společnost Penta Hospitals CZ nemocnici provozuje. 

Jedná se o pečlivě naplánované renovace, které zvýší atraktivitu naší nemocnice a také modernizaci budov. Investice budou znát na efektivnějším chodu špitálu a lepším komfortu pro pacienty. Dál chceme pokračovat ve výměně oken, oprava podlahových krytin a modernizace sociálních zařízení pro pacienty,“ uvedl Jaroslav Kratochvíl.

 Nejvíce peněz bude letos stát kompletní výměna linolea na multioborovém oddělení jednotky intenzivní péče (MOJIP). „Výměna vyšla na více než půl milionu korun," uvádí Miloslav Pavelka vedoucí správního oddělení Nemocnice Sokolov.

 Stejně tak byla vyměněna podlahová krytina na dětském oddělení. Nová jsou také okna v pavilonu E, kde investice přesáhla 220.000 korun. „Hotový je nový sálek na očním oddělení. Opravená je také fasáda u vstupního portálu do pavilonu E. Na soudním oddělení máme hotovou výměnu kompletní specializované technologie,“ jmenuje Miloslav Pavelka.


Archiv novinek

Pokyny pro občany při návratu ze zahraničí ke COVID-19

27.02.2020 - ...

V Sokolovské nemocnici vznikne nové Transfuzní dárcovské centrum

13.02.2020 - Nemocnice Sokolov otevře na začátku 2. čtvrtletí letošního roku nové moderní Transfuzní dárcovské centrum. Budovaná transfuzní stanice v nevyužitých prostorách pavilonu C bude...

Archiv novinek

Slovenská 545

356 01 Sokolov

IČO: 24747246

skupinové DIČ: CZ699004572  
 

Copyright © 2020 NEMOS NET