​Zdravotní sestra ze sokolovské nemocnice zvítězila v republikovém šampionátu v běhu zdravotníků

13.09.2019

 
Tři medaile, z toho jednu zlatou, si z republikového šampionátu v běhu zdravotníků přivezly dvě zaměstnankyně sokolovské nemocnice, které startovaly pod její hlavičkou.
Mistrovství České republiky zdravotníků a složek Integrovaného záchranného systému se konalo v rámci Běhu metropole, což je seriál veřejných běžeckých závodů po městských částech Prahy. Záštitu nad seriálem převzala naše atletická legenda Jarmila Kratochvílová.
 
Podle hlavního organizátora Romana Jaroše se ho účastnila zhruba stovka zdravotníků i zaměstnanců integrovaného záchranného systému z celé republiky, kteří startovali na trati dlouhé šest kilometrů. 
 
„Na možnost startovat pod hlavičkou Nemocnice Sokolov reagoval náš tým fyzioterapeutek z rehabilitačního oddělení. Byla to pro ně týmová výzva a my jsme jejich účast finančně podpořili,“ uvedla Markéta Singerová, tisková mluvčí Nemocnice Sokolov.
 
Fyzioterapeutka Zdenka Havlová skončila druhá ve věkové kategorii od 49 let, zdravotní sestra Hana Staňková z oddělení rehabilitace skončila na druhém místě celkově mezi všemi ženami, ale zároveň se stala mistryní České republiky v kategorii od 39 do 49 let.
 
Běhání je naším velikým koněm a psychologem. Běháme jak čas a chuť dovolí. Radit nikomu nechceme, jen podotknout jediné, že na chmury a stáří pohyb hodně pomůže,“ uvádí shodně. „Chtěly jsme závody vyzkoušet, protože to není masová záležitost. Příští rok bychom chtěly vyrazit znovu. Obě se věnujeme dlouhým trasám. Jiné disciplíny než běh neprovozujeme,“ uvedly sokolovské zdravotnice s tím, že obě souzní s mottem ředitele závodu Romana Jaroše „Pohyb je život, běháme, abychom žili“.
 
Podle ředitele sokolovské nemocnice Jaroslava Kratochvíla je takový úspěch tou nejlepší reklamou a také skvělou vizitkou před pacienty. „ Je vidět, že o naše pacienty se starají lidé, kteří jsou na první pohled ve výborné kondici a své práci dělají to nejlepší jméno,“ uzavřel Kratochvíl.


 


Archiv novinek

Sokolovská nemocnice opravila budovy za zhruba 5 milionů korun

11.10.2019 - Téměř pět milionů korun bez daně investuje letos společnost Penta Hospitals CZ do rekonstrukcí a stavebních úprav různých budov některých oddělení sokolovské nemocnice. Cíl...

Penta Hospitals CZ se podílela na otevření virtuální anatomické učebny na karlovarské zdravotní škole!

26.09.2019 - Pilotní projekt VAU neboli virtuální anatomická učebna se pro svůj úspěch mezi studenty zdravotnických škol i jejich vyučujícími rozšiřuje.... Díky spojení slovenského start-upu...

Archiv novinek

Slovenská 545

356 01 Sokolov

IČO: 24747246

skupinové DIČ: CZ699004572  
 

Copyright © 2019 NEMOS NET