Šikovný školák učil děti zdravovědě, chování na silnici i jak se trefit do brány

23.5.2019

 
Jak funguje lidské tělo, jak se chovat na silnici, co dělat, aby nevznikl požár a jak se chovat při požáru a také jak trefit pukem bránu či kličkovat s fotbalovým míčem. To i řadu dalších aktivit se dnes učilo zhruba 450 dětí ze Sokolovska, které se zúčastnily zábavně-preventivné akce Šikovný školák. Jejím hlavním organizátorem byla Nemocnice Sokolov a FK Baník Sokolov.
Zhruba 450 dětí ze Sokolova i okolí se 23. května na hřišti FK Baník Sokolov zúčastnilo akce Šikovný školák. Jedná se o regionálně výjimečnou sportovně – vzdělávací akci, která je největší svého druhu na Sokolovsku a jedna z největších v Karlovarském kraji. Podílela se na ní většina klíčových sokolovských státních institucí i soukromých subjektů. Akce je určená pro děti z 1. a 2. tříd základních škol.


Pro děti je to ideální teambuilding. Znají se třeba necelý rok a tady mají možnost se poznat v jiných situacích. Důležité je také pro děti zjištění, že sport nebolí a je to zábava a samozřejmě také základy zdravovědy,“ uvádí třídní učitelka 2.Základní školy v Sokolově Iva Brachtlová. „Akce zapadá do našeho vzdělávacího programu v rámci Ochrany člověka za mimořádných událostí, děti si opakují telefonní čísla složek integrovaného záchranného systému a seznamují se s ukázkami nebezpečných situací a jejich řešením,“ doplňuje.

Šikovného školáka si pochvaluje i ředitel sokolovské nemocnice Jaroslav Kratochvíl. „Je výborným příkladem skvěle zorganizované akce, která má v našem městě synergický efekt plynoucí z významu všech subjektů, které na jeho průběhu spolupracují. Ať už jsou to sportovní kluby, státní instituce nebo soukromé subjekty. Takové akce jsou v Sokolově vítané,“ uvedl ředitel.

Akce se koná v Sokolově již po sedmé a každým rokem je rozsáhlejší. Původně Šikovného školáka organizovala na svém nově zrekonstruovaném parku Nemocnice Ostrov. Poté se přestěhovala do Sokolova a byla organizována pod taktovkou Nemocnice Sokolov a FK Baník Sokolov a v průběhu let se připojily další subjekty, jako jsou HC Baník Sokolov, profesionální hasiči ze Sokolova a také zdejší městská policie. Novinkou letošního roku je to, že se na akci podílí a společnost Aquaforum Františkovy Lázně.

„Kapacita byla naplněna stejně jako loni. Zájem ze strany škol je veliký i díky stále kvalitnějšímu programu, který pro děti dáváme dohromady,“ uvedla Markéta Singerová, tisková mluvčí Nemocnice Sokolov a Ostrov a hlavní organizátorka akce.
Nemocnice Sokolov měla pro děti připravené kurzy zdravovědy nebo zábavné soutěže, při kterých děti poznávali lidské tělo. Fotbalisté a hokejisté přichystali stanoviště se sportovními úkoly, kde prověřili fyzickou zdatnost a vytrvalost dětí. Hasiči a strážníci nabídli soutěže související s prevencí bezpečnosti - instruktoři měli především snahu, aby si děti osvojily správná pravidla chování v rámci silničního provozu.

Měli jsme připravených 13 stanovišť, na kterých se děti rozhodně nenudily. Celý den si hrály a přitom si nenásilně osvojily důležitá pravidla praktického života. Tradičně atraktivní byly tzv. opilecké brýle, které simulují, jak svět vnímá člověk pod vlivem alkoholu. Zajímaly se také o vybavení hasičského vozu,“ uvedla další klíčová osoba celého projektu Petra Božeková Makoňová, obchodní ředitelka FK Baník Sokolov.

Akci Šikovný školák zahájil ředitel Nemocnice Sokolov Ing. Jaroslav Kratochvíl spolu s místostarostou Města Sokolov Janem Pickou a obchodní ředitelkou FK Sokolov Petrou Božekovou Makoňovou.Archiv novinek

Informace pro návštěvy pacientů s platností od 1.6.2020

29.05.2020 - O režimu návštěv rozhoduje vedení zdravotnického pracoviště dle konkrétních provozních podmínek. Návštěva bude povolena pouze na základě individuální domluvy s pověřeným...

V Nemocnici Sokolov a Ostrov oslavili Mezinárodní den sester

15.05.2020 - Zástupci vedení Nemocnice Sokolov a Ostrov předali květiny a poděkování všem sestrám za náročnou práci u příležitosti Mezinárodního dne sester. Květiny a osobní poděkování...

Archiv novinek

Slovenská 545

356 01 Sokolov

IČO: 24747246

skupinové DIČ: CZ699004572  
 

Copyright © 2020 NEMOS NET